Ben size biraz ufak çaplı bahsedeyim.

Öncelikle her alan için hosting hizmeti vermeyi planlıyorsanız, bilgi birikiminizin olması gerekir.Eğer bilgi birikiminiz yok ise danışmanlık alarak başlamanızı kesinlikle tavsiye etmem.Rahatlıkla anlayabilmeniz için çok terimsel sözcükler kullanmamaya gayret ediyorum.Dilerseniz hangi konularda bilgi birikiminizin olması gerektiğini sıralayalım ;

[*]Sunucu yönetimi ve güvenliği
    [*]İşletim Sistemleri
    [*]Panel kurulumu ve hata çözümlemeleri

Eğer bu konuda en az orta seviye bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, geçelim şirket olarak hizmet vermeniz için gerekli maddi ve gereksinimlerinizin olduğu evrelere ;

[*]Yer sağlayıcı belgesi - Başvuru formu doldurup gerekli yere göndermeniz yeterli
    [*]Vergi levhası için başvuru süreci gereksinimleri - 500 TL
    [*]Donanımlara sahip yeni nesil işlemcili bir sunucu - Ortalama 3500-6000 TL arası
    [*]Sunucu barındırma ücreti - Her sunucu için - aylık 90-350 TL arası
    [*]Bulunduğunuz konuma göre bir ofis kirası - 500 - 3750 TL arası
    [*]Ofisiniz için materyaller ( bilgisayar, ofis mobilyaları,telefon vb.) - 1000-6000 TL arası
    [*]Anlık çözümlemeler için bir tekniker ve maaşı - aylık 1300-3500 TL
    [*]Devlete ödeyeceğiniz sigorta ücreti - aylık 450-660 TL arası
    [*]Her elemanınız için ödeyeceğiniz sigorta ücreti 450 -600 TL arası
    [*]Kullanacağınız özel yazılımların lisansları - aylık 200-600 TL arası
    [*]Siteniz için yaptırmanız gereken özgün bir tasarım - 1000-4000 TL arası
    [*]Marka olmak isterseniz marka tescili - 260 - 850 TL arası
    [*]Ticari sicil kaydı ve yıllık harç - 205-235 TL arası
    [*]Anlaşacağınız bir serbest muhasebeci ücreti - aylık 100-250 TL arası
    [*]Devlete her koşulda ödeyeceğiniz damga vergisi - 30- 50 TL arası
    [*]Kestiğiniz her fatura için ödeyeceğiniz KDV ortalama olarak -250- 600 TL arası
    [*]Diğer sitelere vereceğiniz reklam ücretleri min 500 - 1500 TL arası

Tüm bunları karşılayabileceğinizi düşünüyorsanız, tam anlamıyla bir hosting firması kurulumuna hazırsınız demektir.Tüm bunlara sahip olmanız da Türkiye içinde maalesef iyi bir yerlere geleceğiniz anlamına gelmiyor.Yıllık 60 TL 'den reseller satarsanız geçinemiyor, iflas bayraklarını çekiyorsunuz. Yıllık 300 TL den satarsanız pahalı diye çok fazla satış yapamıyorsunuz.Tüm bu risklere varsanız ; sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız :)