wmaraci reklam

Actionscript 3.0 Veritabanı Sorunum

2 Mesajlar 1.486 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)
Merhaba bir konuda yardıma ihtiyacım var, gerekirse ücretlide yardım edebilirsiniz.

Şöyleki yaptıgımız şeyde özlü sözlerin resimleri var ve kişi bunu beğenip beğenmeyebiliyor. Beğendiği zaman veritabanından nasıl bir sonraki resme geçirebilirim? ayrı yeten tıklama fonksyonunuda puan tablosunu 1 arttırmak gerekli

Ayrı yeten veritabanı işlemlerini mysql den yaptırmak (php ile) benim için bir sorun olur mu?

wmaraci
reklam

mapacarta mapacarta HTML5/Flash Developer Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek HTML5/Flash Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu actionscript ve php kullanarak yapabilirsin. Benim alanım flash oyun programlama, server kısmı ile ilgili çok çalışmam olmadı.

Sonraki resme nasıl geçebilirim diye sormuşsun, ilk resmi yükleyebildin mi yani as3 ile?
Veritabanı işlemlerini php ile yapabilirsin, as3'ten php'ye gerekli değişkenleri gönderirsin php veritabanına kayıt ya da veritabanından veri çekme işlemlerini yapar.

Kod olarak örnek veremem şu an, araştırsam nasıl yapılacağını bulurum da pek vaktim yok açıkçası. Fikir vermesi açısından resimleri Loader sınıfını kullanarak yükleyebilirsin ancak Flash'ın bazı kısıtlamaları vardır. Swf ile yükleyeceğin resimler aynı site üzerinde olursa kolayca yapabilirsin işlemi ancak farklı sitelerde olursa CrossDomain.xml falan kullanman gerekiyor diye biliyorum. Flash'ta en iyisi ya hiç harici dosya yüklememek ya da yükleyeceksen aynı domainden yüklemektir. Yoksa güvenlik sebebiyle uğraştırır diye biliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al