wmaraci reklam
lidertakipci

AdSense Geçersiz Trafik ve Tıklamadan Nasıl Korunabilirim ?

12 Mesajlar 3.529 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

alpereneken alpereneken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 17 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, 22 Mayıs tarihinde onayını alıp reklam yayınlamaya başladığım adsense hesabım 27 Mayıs tarihinde "Kısa süre önce AdSense hesabınızda geçersiz etkinlik tespit ettik. Bu nedenle, hesabınızı 30 gün süreyle geçici olarak askıya aldık. Bu süre boyunca sitelerinizde reklam yayınlanmayacaktır." konulu mail'i almam ile birlikte reklamlarım yayından kaldırıldı. Kendi reklamlarıma kesinlikle ama kesinlikle tıklamadım ve başkalarına tıklatmadım.

Geçersiz tıklama aldığımı nasıl anlayabilirim ? Anladığım taktirde ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz ? Bir daha bu can sıkıcı durumun olmasını istemiyorum.

Performans raporlarıma baktığımda geçersiz tıklamanın olduğunu nasıl anlayabilirim ?

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

wmaraci
reklam

Nicollin Nicollin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 18 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Konunun takipçisiyim. Aynı sorun benimde başıma geldi. sebebi ise adsense otomatik reklamları aktif etmem yüzünden. Sitemdeki iletişim sayfasında otomatik reklam gösterdiği için o sayfada reklama tıklayan kullanıcılar yüzünden 30 gün ban yedim. sonra hesap tekrar açılıdığında o sayfa kaldırılmasına rağmen gene geçersiz tıklama yüzünden süresiz ban yedim. Bence sorunun kaynağı otomatik reklamlar olabilir

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
İtiraz erme şansınız yok bende de aynısı olsu 1 ay boyunca reklam görüntülenmedi ve o ayki reklam geliri geri alındı.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
23-24 mayısta sayfayı açan 2 kişiden 1 i reklama tıklamış. tıklama oranı %1-3 normalken sizde %50. bilerek tıklanmış.
alpereneken

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 17 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

noop adlı üyeden alıntı

23-24 mayısta sayfayı açan 2 kişiden 1 i reklama tıklamış. tıklama oranı %1-3 normalken sizde %50. bilerek tıklanmış.

Bunun önüne nasıl geçebilirim ?

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
reklamlara sürekli tıklayan kişinin ip adresini bulabilirseniz sunucudan engelleyebilirsiniz. Bu sayede sitenize bir daha giremez fakat tunnel siteler yardımıyla ya da modemi resetleyerek tekrardan sitenize gelir.

• Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
bu arada tekrar yazıyorum. Eğer tıklayan kişiyi bulabilirseniz yasal işlemlere başlayacağım diyerek gözünü korkutmaya çalışın. Bir taktik daha vereyim, asla forum içerisinde adsense ile asıl kazanç sağladığınız siteyi paylaşmayın. Kıskanan çok kişi var forum içerisinde, aman dikkat.

• Üyelik 25.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 17 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

theredor adlı üyeden alıntı

bu arada tekrar yazıyorum. Eğer tıklayan kişiyi bulabilirseniz yasal işlemlere başlayacağım diyerek gözünü korkutmaya çalışın. Bir taktik daha vereyim, asla forum içerisinde adsense ile asıl kazanç sağladığınız siteyi paylaşmayın. Kıskanan çok kişi var forum içerisinde, aman dikkat.

Yönettiğim siteleri forum içinde pek paylaşmam ama reklam amaçlı sitedeki yazıları Facebook gruplarında paylaşıyorum. Siteye girenlerin ip loglarını bulabilirim ama kimin spam olarak reklama tıkladığını nasıl bulabileceğim hakkında bir fikrim yok. Önerileriniz için teşekkür ederim.

• Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
bir ara wordpress üzerinde bir eklenti görmüştüm. Belirlediğiniz reklam kısımlarını resim kırparmış gibi seçiyorsunuz ve oraya günlük fare imlecini getirip tıklama yapanların ip adreslerini ve kaç kere tıkladıklarını gösteriyordu ama ismini bilmiyorum. Bir araştırma yapın bu tür eklentiler için..
alpereneken

kişi bu mesajı beğendi.

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam bu durumun önüne kesin olarak geçmen çok zor hatta hiç yok diyebilirim.Ancak en kötü ihtimalle aşırı ve dikkatinizi çeken tıklama sayıları gördüğünüz zaman vakit kaybetmeden Google'a bildirim formu yöntemiyle iletmeyi unutmayın.Ayrıca bir süre AdSense kodlarını kaldırın belki kasıtlı olarak birileri yapıyor olabilir. 1-2 Hafta unutturun belki bu durumlardan kurtulabilirsiniz
alpereneken birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al