wmaraci reklam
lidertakipci

Bilişim hukuku hakkında danışmak isteklerinizi sorabilirsiniz

77 Mesajlar 12.470 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
cthax Değerli kardeşim 200 üzerinde "bilişim davası" inceleme ve takip etme fırsatı buldum.
Dosyaların %90'ı düştü ya da ceza alması gerekenler ceza bile almadı.
demişsiniz ya burayı atlamışım hiçbir karar birinin emsal teşkil etmez sadece fikir verir size

wmaraci
reklam

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
şunu sormak istiyorum film siteleri uyar kaldır prensibine dayalı açılıyor bildiğiniz gibi yasada içerikler başka siteden çektiği sürece sıkıntı olmaz dedi doğrumudur

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam uzun ve detaylı cevabınız için teşekkür ederim öncelikle konudan münferit bir tavsiye de (şimdi fark ettim çünkü) konunuzda cevap yazdığınız,yardımcı olmaya çalıştığınız insanları "@" ile etiketlerseniz kendilerine haber de vermiş olursunuz örneğin bilisimhukuku bu sayede konunuza yazanlar ile daha sıkı bir etkileşimde olursunuz.

Gelelim yazınıza tamamen haklısınız adam diyor ki "yahu Urfa'da" yakalansaydım tutuklanmazdım doğrudan salıverirlerdi. Maalesef çok uzağız daha çok.

İyi forumlar hocam

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
HasanSorumli Değerli kardeşim iyi bir konuya değinmişsiniz öncelikle ben bu soyuyu sorduğunuz için teşekkür ederiö film ve oyun siteleri hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim Film siteleri için teklif ihlali konularında tecrübem malesef yok ama yinede bildiğim bir şey var eğer bir müzik video kitap film gibi telif hakkı bulunan eserlerin telif sahibi tarafından kaldırtılması neticesinde sizin başka siteden film ve o sitede dahil hepsi domino etkisiyle kaldıralacaktır.Cezayı yaptırım olarak manuel veya botla çekip yükleme arasında bir fark yok o film sitenizdemi o film sunucuzda barınmasada hukuki bir dava süreci ile karşılaşabilirsiniz

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
@cthax umarım olmuştur değerli kardeşim benimki birazda vakit geçirmek diyebiliriz bilmiyordum öğrendim çok sağol forum acemisiyim fakat bilişimle uğraşanların en azından yalnız aradığı hak yolunda bir nebze olsun yol gösterici olmak insanlara faydamız olabilmesi beni sevindirir görüşmek üzere değerli kardeşim allaha emanet olunuz

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)
elektronik sigara siteleri hakkındaki yasal prosedür hakkında bilginiz var mı?
benimde esigara sitem var ve yurt içinde hostu barındırıyorum, problem olur mu?

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
@sertacs
benim bu konu hakkında sizin ilk sorunuzun cevapları tatmin edebilecek derece bir adres veriyorum benim yazmam pek doğru olmaz kamuoyuna açık bir portalda görmeniz daha rahatlatıcı olarak
İLK SORUNUZUN CEVABI İÇİN
http://www.haberturk.com/saglik/haber/1346595-elektronik-sigara-turkiyede-yasak-mi

İKİNCİ SORUNUZUN CEVABI
Ben kıbrısda bulunan bir sunucu ve istanbul lokasyonlu olmak üzere 2 sunucum var ben illegal herşeyi kıbrıs sunucumdan yapıyorum diyebilme lüksüne sahip değilim ben siteyi düzenliyormuyum admin panelinden webmail kullanıyormuyum ftp bağlanıyormuyum benim ip adresim loglarda kayıt oluyormu yurtdışı diye hiçbir avantajı bulundumuyor değerli kardeşim Japanyoda sunucunuz olsun isterse uzayda bilişim şube müdürlüğüne heleki encase yutmuş insanlar için hiçde zor değil silikon vadisinden bile bir maille tüm giriş ve çıkışlarınıza sahip oluyorlar değerli kardeşim

BatuhanYildizz BatuhanYildizz King in the North Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 51 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
hocam ben facebook hesabımı bir kişiye sattım hesapda benim ismim var ama fotoğraf bilgi vs.hiçbirşey yok.Hesabı alan kişi banka üzerinden gönderdi parayı tcsi vs.bulunur dekontdan.
Bu adam profilden idda paylaşıyor site tanıtıyor birşey olursa işin bana kalma ihtimali varmıdır?
Hesabı adama satıığıma dair hertürlü kanıtı elimde tutuyorum.

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Benim merak ettiğim bir konu:
Bir a sitesinden bilgi aldık. Direk link vermek zorunda mıyım? A sitesindeki yazıya göre demem yetmez mi? Copy paste değil, sadece alıntılama gibi olacak.

herseyiblogluyorum.blogspot.com

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
@BatuhanYıldız batuhan kardeşim dikkat etmenizde yarar var takipte kalınız eski hesabınızı ulaşabilir bir durumunuz var ise isim değiştirmelerini talep edin elinizdeki tüm delil niteliği taşıyan dökümanları titizlikle saklayınız umarım kötü bir durumla karşılaşmazsınız bir ürün alım veya satım olsun ne için olduğunu muhakkak açıklama bölümüne yazdırın sizden site alır ben para yatırdım dolandırdı da diyebilirler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al