Bir çok kişinin sorduğu ve merak edilen bir konuyu ele alacağım.Bloglama Nedir? Bloglamanın tarihçesi blog kelimesidir ve blog kelimesinin de atası olan weblog kaynaklarda geçmektedir.Kişilerin websitelerini ziyaret edip öğrendiği bilgileri hatta yeni gördüğü resimleri not alarak başka bir şekilde kişileştirme uygulanarak anlatılma metne dönüştürülme türü diyerek tanımlayabiliriz.We-blog kelimesi kullanılan dilde baskın bir söyleniş tarzı olduğu için zaman içerisinde “we” kelimesi düşerek “blog” kelimesinin kullanımı yaygınlaşarak artmıştır.Daha sonrasında ise artık insanlar blog kelimesini tanıyıp kalıcı ismi olarak blog demeye başlamıştır. Peki blog kelimeside aynı anlama geliyor mu? Kısmen aynı anlama geliyor ama blog kelimesinide bir sistem üzerinden metin yazıp gönderme işlemi olarak söyleyebiliriz.

Blog Neden Yazılır?
Blog bir çok kişi tarafından tercih edilip zevk ile yapılan bir iş olarak tanımlanabilir.Bloglar kişisel olabilir yada ticari amaçta kullanılabilmektedir.Kişisel Bloglar kendi bilgilerini başka bir kullanıcıya aktarmak yada hobi olarak yapılmaktadır.Ticari amaç taşıyon bloglara ise marka diyebiliriz.Belli bir kitleyi toplayarak ticari amaca uygun olarak para yatır – para kazan mantığı şeklinde işlenmektedir.Bilgi ile para kazanma durumuda söz konusudur.Bloglar bu amaç için yazılmaktadır.

Blog Yazmak Ne İşe Yarar ?
Blog yazmak hobi olarak kullanan bir insan için içindekilerini,duygu ve düşüncelerini,bilgilerini aktarmaktır.Şahsen ben blog yazarken rahatlıyorum diyebilirim.Sebebi tamamen özgürsünüz amacınızın dışına çıkmadığınız sürece herşey tam tıkırında gidiyor.En önemlisi ise yazdıklarınızın 1 kişi tarafından okunması bile size mutluluk veriyor.Bu yüzden blog yazmak hayatımın bir parçası olmaya devam edecektir.Kaldığımız yerden devam edelim hobi olarak kullananlar için bu işe yarar unutmadan düşünmeyi ve hayal gücünü kesinlikle geliştirdiğine inanıyorum.Hobi olarak kullanmayanlar için tek katkısı para olacaktır.Makaleleri bir editöre yazdıracağı kesin olduğu için bu işin ticaret kısmına girmektedir yukarıdada belirttiğim gibi.

Blog Yazarken Canım Sıkılıyor Neden ?
Bir çok blog yazarının kafasına takılan soru canım makale yazmak istemiyor evet arkadaşlar bu banada oluyor olmuyor değil seviyorum ama canım sıkkın oluyor ama bunun çözümü o anda içinizdeki duyguya yönelin ve ona göre bir makale girin yada 2-3 gün ara verin makale yazmayın benim kişiliğime göre 1.günü yaptıgım şeyi 2.günüde yaparsam o işten sıkılırım huyum böyle yapacak birşey yok elimden geldiğince istikrarlı ve disiplinli olmaya çalışsam bile olmayınca olmuyor.Size tavsiyem sizi rahatlatacak müzikler dinleyin daha sonrasında ise 2-3 gün ara verin yazma işine sonuçta bir yere kaçmıyor birşey olmaz.Kafanızı rahatlattıktan sonra işinize odaklanmanız gerektiğini unutmayın.Eğer doğru odaklanırsanız doğru yolda ilerlemiş olacaksınız.
Bu makalemde blog hakkında sorulabilecek soruları cevapladım umarım güzel ve sıkılmadan okumuşsunuzdur.Sağlıcakla kalın.

KAYNAK:http://goo.gl/GfvobN