wmaraci reklam
lidertakipci

Garantideki bilgisayarım için fikirlerinize ihtiyacım var.

3 Mesajlar 384 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)

Arkadaşlar merhaba. Bundan yaklaşık 18 ay önce MSI marka bir oyun bilgisayarı aldım. O zamanın parasıyla 11 bin lira gibi bir para ödedim. Sonlara doğru sadece ısınma problemi yaşadığım bilgisayarı temizlenmesi için servise verdim. Bir de ses girişleri çalışmıyordu. 

Sonraki gün telefon açtığımda benim bilgisayarın ana kartının arızalı olduğunu ve ekran kartımı şimdiye kadar hiç kullanamamış olduğumu öğrendim. Ana kart siparişi vermişler ve 1 ay sonra gelecekmiş. Neyse problem değil beklerim dedim ama geçen hafta telefon açtığımda bana bilgisayarın yapılmasının kesin olmadığını, iade tutanağı verebileceklerini söylediler. Verecekleri tutanağı bilgisayarımı aldığım yere verirsem yeni bir bilgisayar veya ödememi geri alabileceğim söylendi. 

Ben de tuttum bilgisayarı aldığım firmayı aradım. Yeni bir bilgisayar istediğimi söyledim ancak firma artık MSI satmadığını söyledi. Satsa bile aynı bilgisayarı veremezlermiş çünkü fiyat farkı varmış artık bana sadece ödediğim ücreti iade edebileceklerini söylediler. 

Gerçekten de fiyatlarına baktığım bilgisayarım artık 23 bin lira olmuş. Ücret iadesini alsam da aynı bilgisayardan alamıyorum. 

Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: HeadCMoon (08.02.2022 11:27)

wmaraci
reklam

khenjikruka khenjikruka Sadece Huzur... Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Taşeron
  • Konum Kars
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 42 / 41
  • Ticaret 12, (%100)

ücreti iade al! Piyasada ikinci el veya daha uyguna satan arkadaşlar var. Tercih senin yensini alamayacağına göre birazda mecbursun zaman girmesin bence firmalar bu konularla muhattap olmak baş ağrıtıyor. Sadece Asus'a şahit oldum birebir garantisinin bitmesine 3 gün kala admalar sıfırladı sıfır blgisayra yani laptop gönderdim onunda anakartı sıkıntılıydı ve çok olmuştum. Müşteri ben olsam servisine tatlı siparişi vemriştim kesin

HeadCMoon

kişi bu mesajı beğendi.

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)

Normalde ne olursa olsun değiştirmesi gerekiyor da bir nevi satmıyorlarsa demekki o bilgisayar beş para etmiyordur bilindik marka almanı tavsiye ediyorum hiç olmasa bozulunca aynısından bulabilirsiniz

HeadCMoon

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al