wmaraci reklam
lidertakipci

Google Anlaytics başlangıç seviye

4 Mesajlar 604 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MrForester MrForester WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 39 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba herkese iyi akşamlar

Arkadaşlar hafta önce wordpress kişisel blog umu açtım. Google Analytics ilişkilendirmesini de yaptım ancak Analytics e her girdiğimde kafam allak bullak oluyor. Başlangıç seviyesinde birisi için izlemem kontrol etmem gereken özellikler hangileridir? O kadar ince göstergeler var ki her birinde kayboluyorum. Teşekkürler.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Başlangıç için eğer Analytics kodunu sitenize ekleyip, Search Console da mülk bağlantısı yapmanız gerekir. Devamında sitemap_index.xml eklemelisiniz.

Yapmanız gereken en büyük davranış ise sabırla bir kaç gün sitenizin site haritanızdaki linklerinizin indekslenmesini beklemek.

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Siteye kaç kişi girmiş, nereden girmiş, sadece ona bakıyorum. Önceleri telefondan mı, bilgisayardan mı, hangi tarayıcıdan, şebekeden bağlanmış, onu bile didiklerdim. Search Console ise hangi anahtar kelimelerle gelmiş, onun için bakıyorum bazen. Örneğin; siyasî içerikli bir röportaj, "Kocasının ayağını yıkayan kadın" sorgusuyla Amerika ve İngiltere'den tıklanmış. :) Eğlenceli oluyor.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Bazı arkadaşlar bu konularda takıntılı davranıyor olabilir. Siz sitenizin izleniminden keyif alıyorsanız, iyileştirmeye bakmalısınız. Bunun en iyi yolu içerikleri olabildiğince özgünleştirmek, hem makale sayfası için hem etiketler için seo odak anahtar kelime ve aynı şekilde snippet içeriklerini kuralına göre düzenlemeniz.
MrForester

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al