wmaraci reklam
lidertakipci

Güvenli Linux

24 Mesajlar 4.142 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Rica ederim iyi çalışmalar serdar01

konuyu görünce aklıma gelen hackex oyununun ünlü hack grubu blacksheep :D

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

konuyu görünce aklıma gelen hackex oyununun ünlü hack grubu blacksheep :D

Olur normaldir :D

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

zamanında o gruptaydım ama oyun baya sıkınca gruptan çıkıp oynamadım bi daha

KeremEr KeremEr keremer.com.tr E-Mail Onaysız
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
Flasha kurulumda yapabilirsiniz sadece Live değil. Server yerine kişisel kullanım için arıyorsanız ubuntu veya mint derim internette en fazla yardımcı kaynak bu ikisinde var. Ben Linux Mint 17 kullanıcısıyım tavsiye ederim fakat sadelik seviyorsanız önce Solusa şans verin derim. Farklı dosyalama türleri kullandığı için linuxteyken windows bölümünde ki dosyalarınızı görebilirsiniz fakat windowsda linuxun olduğu harddiski bölümünü göremezsiniz bile haberiniz olsun

wmaraci
wmaraci

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)

Kerem Er adlı üyeden alıntı

Flasha kurulumda yapabilirsiniz sadece Live değil. Server yerine kişisel kullanım için arıyorsanız ubuntu veya mint derim internette en fazla yardımcı kaynak bu ikisinde var. Ben Linux Mint 17 kullanıcısıyım tavsiye ederim fakat sadelik seviyorsanız önce Solusa şans verin derim. Farklı dosyalama türleri kullandığı için linuxteyken windows bölümünde ki dosyalarınızı görebilirsiniz fakat windowsda linuxun olduğu harddiski bölümünü göremezsiniz bile haberiniz olsun

Aslında benim istediğim şöyle birşey:
Flash belleğe linux kurayım.İstediğim bilgisayarda çalıştırıp kendi işlerimi hallettikten sonra flash belleği çıkartayım.
Önceki mesajlarda bir arkadaşın tavsiye ettiği gibi sanal makine kurdum.Sonra kendi sitesinden kali linux indirip flash beşşeğe yazdırdım.Ama sanal makineye kurulum sırasında hata verdi.

• Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)

serdar01 adlı üyeden alıntı

Aslında benim istediğim şöyle birşey:
Flash belleğe linux kurayım.İstediğim bilgisayarda çalıştırıp kendi işlerimi hallettikten sonra flash belleği çıkartayım.
Önceki mesajlarda bir arkadaşın tavsiye ettiği gibi sanal makine kurdum.Sonra kendi sitesinden kali linux indirip flash beşşeğe yazdırdım.Ama sanal makineye kurulum sırasında hata verdi.

Sanal makine yazılımı ne ile çalışıyor? Windows ile. Yani başka bir yerde virtual machine yazılımını çalıştırmak için HDD ile gezmek durumundasınız ki Windows kurulum esnasında kendisini o bilgisayarın bileşenlerine göre ayarladığı için HDDyi başka bilgisayara taktığınızda mavi ekran hatası vericektir. Ayrıtten her ne kadar sanal makine yerel olsada Windows içinde çalışan Linuxlu sanal makineden asla tam verim alamazsınız efektler bile takılarak işler. Sanal makineyi geçin yapmanız gereken indirdiğiniz linux iso'sunu Universal USB installer ile flasha yazdırın ve Biostan başlangıç aygıt sıralamasında USB'yi Harddiskten önceye konumlandırın Windows kurulumu gibi bir kurulum çıkacaktır hiçbir komplike kurulumu yok devam devam diyerek kurulumu bitirin. Windows gibide değil istediğiniz yerde flashınızı takıp linuxu çalıştırabilirsiniz.
serdar01

kişi bu mesajı beğendi.

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Az önce ubuntu'nun sitesine baktım.Hangisi sürümü kurmalıyım.
Ubuntu 14.04 LTS mi yoksa 15.04 mü ? Bir 64 bit mi yoks 32 bit olanı mı ?Asus i7 dizüstü bilgisayar kullanıyorum.
Kerem Er

• Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)

serdar01 adlı üyeden alıntı

Az önce ubuntu'nun sitesine baktım.Hangisi sürümü kurmalıyım.
Ubuntu 14.04 LTS mi yoksa 15.04 mü ? Bir 64 bit mi yoks 32 bit olanı mı ?Asus i7 dizüstü bilgisayar kullanıyorum.
Kerem Er

4gb'den fazla ram'e sahipseniz tabikide 64bit tavsiye edilir. Ubuntu'yu renk paletleri ve menü konumu bakımından sevmediğim için kullanmıyorum o yüzden ubuntu farkları konusunda birşey söylemem yanlış olabilir. Bazı sürümler arasında işletim sisteminin temel bir yazılımı komple çıkarıp yerine bambaşka birşeyler ekliyorlar görsel pek bir değişiklik yok fakat varsayılan komutlarında çıkarılıp yerine yeni komutların getirilmesi size işletim sistemine yabancılaştırıyor. 14.04 LTS ile 15.04 arasında ne gibi farklar var şuan bakamıyorum fakat ben size hangisi daha yeniyse yinede onu tavsiye ederim. LTS "uzun süreli destek" anlamına geliyor fakat linux konusunda destek bulma konusunda şüpheniz olmasın. linux forumları sizin yaşadığınız birçok problemi önceden başkaları yaşamış ve birileri ona çözümünü sunmuş kaynaklarla dolu.

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

zamanında o gruptaydım ama oyun baya sıkınca gruptan çıkıp oynamadım bi daha

olay ne hocam oyundaki?

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

oguzhan adlı üyeden alıntı

olay ne hocam oyundaki?

hacklemenin biraz basit versiyonunu mobil oyun yapmışlar

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al