wmaraci reklam
lidertakipci

Linux Seçimi

19 Mesajlar 3.216 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
1-Debian tabanlı sistemler seçmeye özen Xubuntu öneririm görsellik açısındanda güzel sıkıntı çıkartmaz ubuntu sürümleri içerisinde en sıkıntısızı hatta xfce4 ile yapılandırılmış yapısı ile sorunsuz kullanırsınız diğer ubuntu distroları biraz sorunlu olabiliyor en olmadı mate desktop önerimdir oda sıkıntısızdır.
2-Seviye seviye geçmek gerekiyor sistemlerde kolaydan zora ilerlemek lazım sistemi ufak ufak tanıyıp zora doğru gitmek lazım misal ben archdayım bundan bir sonraki gentoo sonra slackware en son ise freebsd kuracağım misal hepsi birer tecrübe gözü ile bakıyorum özgür yazılım hastasıyım :)
3-Windowsun geliştirme ortamının rezilliğini yazılım geliştirenler illaki bilirler o yüzden yazılım yazarken *niz distrolarını tercih ettim ben hep pişmanda olmadım C# geliştireceksem bile sanala windows kurup geliştirdim.

dikkat edilmesi gereken bir nokta var çoğu sistemde dağlar kadar fark var yapıları farklı kullanım amaçlarına göre şekillenenler var yeni başlayan birini ürkütmemek için basitden zora gitmek gerekiyor hata aldım diyede kullanmamazlık olmaz wiki sayfalarını okuyup forumlarda gezerek sorunlarını çözmen lazım

umarım kurarsın ve senide özgür yazılımcıların arasında görürüz :)

wmaraci
reklam

didimindex didimindex WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Sistem Yöneticisi
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 4, (%100)
Pardusu neden denemiyorsun
444 5 773 nolu destek hattı bile var

oguzhaner oguzhaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web/Desktop Coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 20 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Ben linux mint'i düşünmüştüm youtube'da incelemesi var hoş duruyor ama diğer örneklerinizi de denemeye çalışacağım çok teşekkür ederim :)

Çok seviyorum bu forumu ya yardımlaşma, paylaşma falan çok iyi :)

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Ubuntu ve Mint kullandım. İkisindende memnun kalmadım ama Mint biraz daha Windows'a yakın görüntü sağlıyor daha çabuk uyum sağladım. En basit örneğini söylemek istiyorum, fare tekerlek hızını bile tam olarak istediğim seviyeye çekemiyorum, bu ve benzeri nedenler beni tekrar XP'ye dönderdi.

Ubuntu en kararlı sürüm, basit ve kullanışlı. Mint biraz daha Windows tarzında özelleştirmeye sahip. İlk defa kullanacaksanız Mint ile başlamanızı öneririm.

wmaraci
wmaraci

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Ahmet hocam yanlış mı anladım acaba aşağıdaki panel üzerinden ben mili milimine kendime göre fare ayarlaması yapabiliyorum? Buradan mı ayar yapamadınız?

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

• Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Being yok bu konuda haklısınız benim düzeltemediğim şey, farenin bir tık ile sayfada ne kadar aşağı ineceği, fare tekerleği ile sayfalarda gezinirken bir tekerlek oynatımıyla ne kadar yukarı veya aşağı ineceği gibi şeyleri ayarlayamıyorum Linux'da. Ekranımın çözünürlüğü 1024x768 olduğu içinde orjinal haliyle düzenleyemeden işkence gibi oluyor taktir edersin ki. :)

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Ahmet hocam o konuda haklısınız. Aslında onun ayarını kalibre etmek için de bir yöntem görmüştüm; http://9m2pju.blogspot.com.tr/2014/08/how-to-adjust-mousetouchpad-scroll.html ufak bir script ve imwheel'i kullanıyorlar. Fakat ben denemedim zaten benim farenin o ortadaki kaydırma tuşu da yok :D Yakında yeni bir fare alacağım o ara denerim bi :D

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

• Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
@Being sırf bu yüzden linux kullanmıyorum zaten, yoksa Windows 7,8,10 falan bana göre değil, halen daha XP kullanıcısıyım. :)

pxjasius pxjasius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
ben ubuntu kullanmıştım gerçekten görsellik vs açısından çok iyi türkçe kaynak ve forumları bolca var bence ubuntuyla başlayın

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al