wmaraci reklam
lidertakipci

Linux üzerinden dreamweaver vs. kurma

10 Mesajlar 2.497 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yakupcontarli yakupcontarli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar ben bu siteye yeni üye oldum.
Benim bir sorum olacaktı.Ben Pardus 2013 Gnome kullanıyorum.
Ama dreamweaver,fireworks,flash professional kurmak istiyorum.Yardımcı olabilir misiniz?

Ek Olarak:

wmaraci
reklam

Androman Androman IRC... Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 15, (%100)
İkame program yükleyebilirsiniz, Google'da binlerce kaynak var. Ama ben illa Adobe ürünleri yüklemek istiyorum diyorsanız, Wine indirip, .exe uzantılı dosyaları düşük grafiksel özelliklerde çalıştırabilirsiniz. En güzeli, diskin bir bölümüne Windows kurup, bu partition üzerinden Adobe programlarına erişim sağlamak olacaktır.

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
Windows'a geç uğraşma pardusla falan

HasanHuseyin HasanHuseyin wagonn.net Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

D3M1R adlı üyeden alıntı

Windows'a geç uğraşma pardusla falan

Niye bu linux düşmanlığı ?

Eğer sistemin Intel Core 2 ve üzeri ise bide ekran kartın Nvidia ise OS X kur ve onu kullan. Çok daha rahat Adobe ürünlerini bulabilmen mümkün. Pardusdada Wine ile .exe uzantılı dosyaları çalıştırman mümkün.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)

Hasan Hüseyin Albayrak adlı üyeden alıntı

Niye bu linux düşmanlığı ?

Eğer sistemin Intel Core 2 ve üzeri ise bide ekran kartın Nvidia ise OS X kur ve onu kullan. Çok daha rahat Adobe ürünlerini bulabilmen mümkün. Pardusdada Wine ile .exe uzantılı dosyaları çalıştırman mümkün.

Şimdi birbirimizi kandırmayalım. Linux multimedya olayında başarısız, wine ilede olacak iş değil bu, adobe linuxun yanından bile geçmiyor, hala satın almaya yeltenmediğimiz veya diğer bir deyişle cr*ckli exeleri wine'da çalıştırmaya uğraşıyoruz, vede ne kadar sağlıklı ve stabil çalışır orası Allah'a emanet olan bir konu zaten.

Daha bir çok linux dağıtımı gui'den yoksun, elin adamının yaptığı dağıtım bile ekran kartımı doğru düzgün okuyamıyor, birde Pardus'da mı bu multimedya işlemlerini yapacağız?

Linux uzun bir süre daha sunucular için işletim sistemi olarak kalacak kanımca, zaten başka bir konuda başarılı olduğunu sanmıyorum. Hadi kolay gelsin.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

D3M1R adlı üyeden alıntı

Şimdi birbirimizi kandırmayalım. Linux multimedya olayında başarısız, wine ilede olacak iş değil bu, adobe linuxun yanından bile geçmiyor, hala satın almaya yeltenmediğimiz veya diğer bir deyişle cr*ckli exeleri wine'da çalıştırmaya uğraşıyoruz, vede ne kadar sağlıklı ve stabil çalışır orası Allah'a emanet olan bir konu zaten.

Daha bir çok linux dağıtımı gui'den yoksun, elin adamının yaptığı dağıtım bile ekran kartımı doğru düzgün okuyamıyor, birde Pardus'da mı bu multimedya işlemlerini yapacağız?

Linux uzun bir süre daha sunucular için işletim sistemi olarak kalacak kanımca, zaten başka bir konuda başarılı olduğunu sanmıyorum. Hadi kolay gelsin.

Linux'un bir çok türevi son kullanıcı için değil zaten. Siz daha baştan hata yapmışsınız. Ubuntu, Fedora, Mint gibi son kullanıcıyı hedefleyen dağıtımlardan Windows'tan çok daha sağlam kullanıcı arayüzlerine sahip. Siz kendinizi kandırmayın rica ediyorum, şirketlerin Linux'a destek vermemesi Linux'u kötü yapmaz.

grsy grsy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1256
  • Beğeniler 148 / 399
  • Ticaret 22, (%95)
arkadaş heçkırmış tabiki linux sevmez nasıl virüs bulaştıracak neyse şaka bir yana wine kur

hesap satış

• Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Linux'un bir çok türevi son kullanıcı için değil zaten. Siz daha baştan hata yapmışsınız. Ubuntu, Fedora, Mint gibi son kullanıcıyı hedefleyen dağıtımlardan Windows'tan çok daha sağlam kullanıcı arayüzlerine sahip. Siz kendinizi kandırmayın rica ediyorum, şirketlerin Linux'a destek vermemesi Linux'u kötü yapmaz.

Linux'u iyi yapan bişey söyleyin o zaman bana?

grsy adlı üyeden alıntı

arkadaş heçkırmış tabiki linux sevmez nasıl virüs bulaştıracak neyse şaka bir yana wine kur

hahaha

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

D3M1R adlı üyeden alıntı

Linux'u iyi yapan bişey söyleyin o zaman bana?

hahaha

Güvenlik. Hız. Boyut. Android, Symbian, iOS... Linux'u sevmememiz için bir sebep söyleyin ? Ama programlar yok ve grafik arayüzü yetersiz dışında, yani gerçe bilgisyar kullanıcılarını ilgilendirecek sebepler. Çocukları ya da internetten müzik dinleyip oyun oynayan normal kullanıcıları ilgilendirenleri değil. Bizi ilgilendirenleri. Şahsen ben oyun oynamam. Müzik dinlerim, video izlerim, kod yazarım, tasarımla uğraşırım. Linux bunlar için gayet yeterli. Sadece tasarım konusunda sıkıntı yaratabilir. Yine söylüyorum bu onun kötü olduğunu göstermez. Adobe'un destek vermemesi ne Canonical'ın ne de RedHat'in suçu.

yakupcontarli yakupcontarli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Yardımcı olduğunuz için sağ olunuz. Windows kurdum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al