wmaraci reklam
lidertakipci

Ubuntu ile Programlama ve Sistem Özellikleri

12 Mesajlar 2.511 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ViolenTornado ViolenTornado Öğretmen Adayı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 9 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

ebagcuvan Mesajını favorilere ekledim çok sağolasın ama windows'taki veriler gitmez değil mi? Yani format atmaz kendi kendine? :D

bu alanlar diskinizdeki işletim sistemlerinin ve disk bilgilerinin bulunduğu alanlardır. Yani mbr diskinizin ilk sektörlerindendir. Normalde siz linux kurduğunuzda bu alanlar linux tarafından otomatik olarak düzenlenir ve güncellenir sizin grup ekranı dediğiniz açılıştaki seçme alanınızı düzenlemenizi sağlar. Bu sayede iki sistemden birisini seçerek kullanabilirsiniz. Onları uyguladığınızda sadece güncelleştirme yapmış olursunuz ve sisteminizde herhangi bir biçimlendirme vs yapmaz. Fakat sisteminiz açılmazsa Ubuntu CD üzerinden açarak yedeklemenizi tekrar yapabilirsiniz.

Arkadaşın dediğine gelecek olursanız 3. nesil işlemciye sahipsiniz ve ben de 720QM kullanıyorum ve gayet istikrarlı çalışıyor ve sorunda olmuyor. Sürücü kısmını tamamen linux kendisi halleder ve kolay kolay sorun yaşamazsınız. Yaşarsanız size tavsiyem biraz araştırmanız. Bunu yaptığınızda sorununuzu aşacaksınızdır. Tamamen yükleme yapmadan önce dilerseniz ubuntu forum gibi yerlerden ekran kartınızla ilgili araştırmalar yapın ve her ihtimale karşılık ikisinide kaldırmayın. Bazen windows da lazım olabiliyor. Benim yaptığım diski ikiye bölerek ubuntuyu ve windowsu ayrı bölümlerden çalıştırmak. Ubuntu firefox ön tanımlı gelir dilerseniz Software center denilen alandan birçok yazılıma ulaşabilirsiniz.

Daha önce hiç denememişseniz bir tane flash bellek içine yazın ve ubuntudaki Ubuntu Dene seçeniği ile birkaç gün kullanın. Hoşunuza giderse tamamen diskinize kurarsınız. :rolleyes:

Niye olmasın ki ?
wmaraci
reklam

mrgun mrgun Seo yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 109 / 79
  • Ticaret 26, (%100)
1) evet kolay hocam dert etmeyiniz
2) android studio yu araştırabilirsiniz.içinde emülatör de var
3) wine ile notepad++ çalıştırabilirsiniz.(illa notepad ++ diyorsanız tabi)
4) google chrome yüklenebiliyor ama ilk başta mozilla yüklü oluyor.

kurun gitsin hocam ubuntuyu, windows gibi arkaplanda neler olup bittiğini saklayan,içinde nelerin olduğu belirsiz güncellemelerin olduğu bir sistem değil. zaten microsoft da açık kaynak ile baş edemedi ve açık kaynağa yöneliyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al