wmaraci reklam
lidertakipci

siteler arası linkleme

5 Mesajlar 660 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

omrumdely omrumdely Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1466
  • Beğeniler 157 / 158
  • Ticaret 11, (%100)
merhaba arkadaşlar ;
1 ana sitem var bir adet .com ikinci sitem var ve 4 adet blog sayfam var .

Sorum Şu : fabrika yıkım işleri kelimede bu sitelerin çoğu ilk 100 de yer alıyor. blog sayfaların hiç birine linkleme yapamadım .

Şimdi Bloglar arasına şöyle bir yapı yapsam faydalı olur mu ?
diyelim fabrika yıkım işleri kelimesinde linkler versem

Blog 1 den > Blog 2 link
Blog 2 den > Blog 3 link
Blog 3 den > Blog 4 link
Blog 4 den > .com ikinci siteye link
.com dan link > Anasayfaya link versem

Ana sayfam yükselir mi ? Yada yanlış yaparmıyım ? Sizlerin doğru yol bildikleriniz nelerdir .

:)
wmaraci
reklam

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Ben yeni başladığım her projede paravan olayını şöyle yapıyorum.

Ana sitem var ve 5 anahtar kelimem var diyelim. Bu 5 anahtar kelimemin her birine bulduğum 5 boş domaini alıyorum bunlara birer site kuruyorum. 1. basamak paravan site diyelim bunlara.

Sonra 1. basamak her paravan sitem için 1 tumblr, 1 wordpress, 1 blogspot, 1 wix, 1 weebly olmak üzere ücretsiz blog platformlarından yine anahtar kelimelerden 5'er ücretsiz blog açıyorum. Bunlara da 2. basamak paravan blog diyelim.

Elimde 1 site, 5 paravan, 25 blog oluyor.

Blogların her birine 8 tane anahtar kelimesinde 300 kelimelik makaleler kendim yazıyorum, kısa oldukları için çok da zaman almıyor, haftada 2 olacak şekilde paylaşıyorum ve index aldırıyorum. Böylece 1 ay geçiyor.

Aynı zamanda bu süreçte paravanların her birine haftada 2 olmak üzere 8 tane makale en az 600 kelimelik makale yazıyorum zaman olmazsa yazdırıyorum.

Ana sitem kurumsal tarzda yani hizmet sayfaları olan bir site ise anahtar kelimelerimde 1'er sayfa oluşturup en az 1200 kelime üzeri ve gerçekten kullanıcının faydasına olacak, ihtiyacını görecek şekilde dolu dolu sayfalar oluşturuyorum. İlk 1 ay bu sayfaları blog yazıları ile besliyorum.

1 aydan sonra 25 adet ücretsiz blogumdan birbirlerine footer link çıkışları yapıyorum. Yazıları yine aynı şekilde girmeye devam ediyorum ve artık yazılarımdan bir üst seviye ilgili paravan sitelere link çıkışları yapıyorum. Bu işlemi de 1 ay daha devam ettiriyorum.

2. aydan itibaren de paravan sitelerden anahtar kelimelerinden ana siteye footer link ve makaleden link çıkışları yapmaya başlıyorum.

Paravanlarım arasındaki linkleme bu şekilde oluyor.

Diğer yandan, 5 paravan sitemin hepsinin ip'si farklı oluyor, analytics, wmtools vs için kullandığım gmail adresi farklı oluyor.

Aynı şekilde blogların da 5'erli gruplar halinde mail adresleri farklı oluyor. Yani tüm işlem için 1 + 5 + 5 = 11 adet gmail adresi açıyorum.

Tüm bu paravan işlemler devam ederken de gücüm yettiğince 1. basamak paravan sitelere ve ana site ilgili otoriter sitelerden düzenli bir şekilde tanıtım yazıları alıp domain otoritelerini yükseltmeye çalışıyorum.

AkilAdam AkilAdam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek WebMaster & Blogger
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 11 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
yorumun kalsın takipteyim

omrumdely omrumdely Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1466
  • Beğeniler 157 / 158
  • Ticaret 11, (%100)
teşekkür ediyorum bu kadar yazıyı benimle paylaştığın için. aklıma takılan bir soru var hepsine ayrı ayrı gmail açmak neden önemli ben çoğunu tek gmailde topladım?
ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

:)
wmaraci
wmaraci

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

omrumdely adlı üyeden alıntı

teşekkür ediyorum bu kadar yazıyı benimle paylaştığın için. aklıma takılan bir soru var hepsine ayrı ayrı gmail açmak neden önemli ben çoğunu tek gmailde topladım?

Farkındaysan gmailden önce de farklı ip dedim.

Sitelerin tek bir kişiye ait görünmemesi için.

Bu işi ileri seviyede yapanlar a class, b class, c class ip'ler alıyorlar, sunucuları farklı illerdeki hosting firmalarından ayrı ayrı hosting alıyorlar vb.

Not, alıntılayarak sorarsan bildirim alabilirim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al