wmaraci reklam
lidertakipci

Cdn önerisi olan?

7 Mesajlar 1.303 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Dostlar Abd ağırlık siteye cdn almayı düşünüyorum. Hosting firması Amerikada avrupada vs.. gecikme olmasın istiyorum. Almanya fransa ingiltere vs.. bunun için Cdn firması arıyorum.

Maxcdn vs.. düşünüyorum fakat daha uygun fp canavarı bir cdn varsa o da olur. Bunnycdn falan var mesela uygun fakat pek yorum bulamadim.

Var mı cdn kullanan ve öneren

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
https://www.cdnperf.com/ Şuraya göre ping değerleri iyi olanları seçmeni öneririm.

Mastermeido Mastermeido WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sağlayıcı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 155 / 55
  • Ticaret 5, (%100)
Forumdan bir arkadaşın tavsiyesiyle stackpath kullanıyorum. Şahsen ben memnunum, trafiğim abd, brezilya ve avrupa kaynaklı

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

https://www.cdnperf.com/ Şuraya göre ping değerleri iyi olanları seçmeni öneririm.

Burayı bir inceleyeyim.

Mastermeido adlı üyeden alıntı

Forumdan bir arkadaşın tavsiyesiyle stackpath kullanıyorum. Şahsen ben memnunum, trafiğim abd, brezilya ve avrupa kaynaklı

Ücret nedir hocam? Haritalardaki veri merkezlerinin cokluguna bakiyorum ben genellikle. Kaliteli ve uygun bir cdn mutlaka vardir.

wmaraci
wmaraci

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Ben bir yıl felan Bunny CDN kullandım. Minimum para yatırma fiyatlarını felan iyice araştırın derim.

Hız bakımından en iyi CDN diyemem ama yinede en hızlı CDN servisleri arasında yer almakta ayrıca fiyatlarıda gayet makul seviyelerde. Bir inceleyin derim.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Ücretsiz olarak Cloudflare dediğiniz bölgelerde oldukça hızlı. CF dışında StackPath veya BunnyCDN kullanmanızı öneririm. Özellikle BunnyCDN oldukça hesaplıdır.

Eğer WordPress kullanacak iseniz minimum masraf ile cloud sunucu kurulumu (Ubuntu, Nginx web server, PHP7.2 veya PHP7.3), oldukça sağlam düzeyde güvenlik, redis, memcached ve sunucu bazlı cache gibi konularda danışmak isterseniz mesaj atmanız yeterli. Tüm bunları sizin yerinize kurup, sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz şekilde teslim edebilirim. :) Sunucu kullanımını bilmeseniz bile güvenlik güncelleştirmeleri vs. arka planda kendi kendine yürütülmektedir.

Sunucunuza yükleyeceğimiz Let's Encrypt SSL sertifikası kendi kendine müdahale gerektirmeden, yine arka planda yenilenecektir.

Sadece statik kaynakları değil, baştan sona tüm siteyi CDN üzerinden ziyaretçilerinize aktarabilmeniz için de çözümler sunabilirim. StackPath'ın özellikle bu yönde çalışmaları da var yenilerde henüz tam eksiksiz değil.
KAAN94

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Ben bir yıl felan Bunny CDN kullandım. Minimum para yatırma fiyatlarını felan iyice araştırın derim.

Hız bakımından en iyi CDN diyemem ama yinede en hızlı CDN servisleri arasında yer almakta ayrıca fiyatlarıda gayet makul seviyelerde. Bir inceleyin derim.

Evet bunny kullanıyorum şu an hitler 10k 20kyı görene kadar da burada kalacağım :)
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al