wmaraci reklam

Sitelerinize Ücretsiz yüzeysel analiz yapıyorum - Kampanya belirli bir süre için geçerlidir.

5 Mesajlar 309 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

aknvrl aknvrl Garides Yazılım Bronz Üye
  • Üyelik 24.05.2023
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Selamlar, 

Bayram döneminde çalışmaya karar vererek ve sürekli haberlerde yapay zeka çıktı, seo artık öldü diyenlere istinaden bu fikri aldığımı belirtmek isterim. 

Web sitelerinizin adresini Dm veya İletişim bilgilerinden iletip "wmaracın'daki mesajınıza istinaden ücretsiz analiz istiyorum." diye mesaj atarsanız, hemen olmasa da müsait olduğum zamanda sitenizin arama hacmi, kelime sıralamaları vb. gibi ufak bir analiz yapıp yükseklere çıkabilmesi için önerilerde bulunabilirim. 

Bu fikrimin karşılığı olarak bir teşekkür benim için yeterlidir.

Herkese sevgiler.

Sektörü hep birlikte güçlendirmemiz dileğiyle...

akaynar cengizemir

kişi bu mesajı beğendi.

Garides Yazılım | Web Tasarım - Reklam - SEO 📞 0 (542) 100 25 70

wmaraci
reklam

cengizemir cengizemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba değerli hocam hizmet için ayrıca teşekkür ederim. 

2 Adet web sitem site1) www.turkishchat.com.tr google'ye ''turkishchat'' yazınca anasayfası çıkıyordu ama şuan www.turkishchat.com.tr/hakkimizda   sayfası çıkıyor.

Diğer bir web sitem de www.yazgulusohbet.com.tr google'ye ''yazgulu sohbet'' yazınca da 4. sıradaydım ama 1 aydır www.yazgulusohbet.com.tr/iletisim sayfası çıkıyor.

Bununla ilgili önerilerinizi merak ediyorum sorun nerede nasıl düzeltebilirim acaba?

Tekirdağ Web tasarım Hizmetleri! Profesyonel ve Kaliteli Hizmeti En Uygun Fiyata Alın!

aknvrl aknvrl Garides Yazılım Bronz Üye
  • Üyelik 24.05.2023
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

cengizemir adlı üyeden alıntı

Merhaba değerli hocam hizmet için ayrıca teşekkür ederim. 

2 Adet web sitem site1) www.turkishchat.com.tr google'ye ''turkishchat'' yazınca anasayfası çıkıyordu ama şuan www.turkishchat.com.tr/hakkimizda   sayfası çıkıyor.

Diğer bir web sitem de www.yazgulusohbet.com.tr google'ye ''yazgulu sohbet'' yazınca da 4. sıradaydım ama 1 aydır www.yazgulusohbet.com.tr/iletisim sayfası çıkıyor.

Bununla ilgili önerilerinizi merak ediyorum sorun nerede nasıl düzeltebilirim acaba?

Selamlar, bunun bir çok nedeni var ancak temel sebebi olan 3-4 adet madde ve çözümü var onları söyleyeyim denemenizde fayda var. 

1 - Hakkımızda sayfası genel sayfa yapısı itibariyle daha fazla kelime yoğunluğu içerdiğinden dolayı kod okuması ve son gelen 2-3 güncelleme ile birlikte Google ana sayfanızı az kelime dağarcığından geriye atmış olabilir. (Bunun nedeni googlebot sizin asıl bilgi içeren sayfanızı hakkımızda sayfası olarak okur ve öne çıkarır.) Çözüm olarak anasayfa kelime içeriğini biraz daha arttırmayı ve anasayfada keyword'e en iç linkleme vermeyi ihmal etmeyin.

2 - Yanlış H etiketi kullanışı. (Ana sayfa slider'da "turkishchat" içeren h1 kullanmayı deneyin.) Ayrıca ana sayfanızda da alt başlık imgesi içeren h2 kullanmayı ihmal etmeyin.

3 - Yapısal verinin ters kullanımı. (Yapısal veriler yanlış kullanıldığında veya ana sayfa ile hakkımızdaki yapısal veriler aynı veriyi içerdiğinde googlebot ikisinide aynı veri öne çıkarımı tarayıp hakkımızda sayfasını öne çıkarabilir.) Bunun için hakkımızdaki schema'ya belli bir süre geçici kaldırabilirsiniz.

4- Breadcrumb kullanılmaması. (Bence sitenizdeki en büyük eksik budur.) Googlebot sitenizi tararken sitenizde bradcrumb kullanılmadıysa sizin ana sayfanızı başka yollar ve prority değerleri üzerinden anlamaya çalışır. Rank math eklentisinde bazen bu problemler olduğundan dolayı Googlebot rank math eklentilerinde sitenizde breadcrumb olmayınca anasayfayı anlayamayabiliyor. Eğer anasayfanızı anlayamadıysa hakkımızda sayfanız 1, 2 ve 3. maddeye bağlı olarak öne çıkmış olabilir.

Bunlarda güncellemeler yaparsanız sorununuz çözülecektir.

Bana kalırsa ben 4.cü maddeyi ilk başta uygulayıp sonrasında 1,2,3 maddelerini uygulardım.

cengizemir

kişi bu mesajı beğendi.

Garides Yazılım | Web Tasarım - Reklam - SEO 📞 0 (542) 100 25 70

cengizemir cengizemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

aknvrl adlı üyeden alıntı

Selamlar, bunun bir çok nedeni var ancak temel sebebi olan 3-4 adet madde ve çözümü var onları söyleyeyim denemenizde fayda var. 

1 - Hakkımızda sayfası genel sayfa yapısı itibariyle daha fazla kelime yoğunluğu içerdiğinden dolayı kod okuması ve son gelen 2-3 güncelleme ile birlikte Google ana sayfanızı az kelime dağarcığından geriye atmış olabilir. (Bunun nedeni googlebot sizin asıl bilgi içeren sayfanızı hakkımızda sayfası olarak okur ve öne çıkarır.) Çözüm olarak anasayfa kelime içeriğini biraz daha arttırmayı ve anasayfada keyword'e en iç linkleme vermeyi ihmal etmeyin.

2 - Yanlış H etiketi kullanışı. (Ana sayfa slider'da "turkishchat" içeren h1 kullanmayı deneyin.) Ayrıca ana sayfanızda da alt başlık imgesi içeren h2 kullanmayı ihmal etmeyin.

3 - Yapısal verinin ters kullanımı. (Yapısal veriler yanlış kullanıldığında veya ana sayfa ile hakkımızdaki yapısal veriler aynı veriyi içerdiğinde googlebot ikisinide aynı veri öne çıkarımı tarayıp hakkımızda sayfasını öne çıkarabilir.) Bunun için hakkımızdaki schema'ya belli bir süre geçici kaldırabilirsiniz.

4- Breadcrumb kullanılmaması. (Bence sitenizdeki en büyük eksik budur.) Googlebot sitenizi tararken sitenizde bradcrumb kullanılmadıysa sizin ana sayfanızı başka yollar ve prority değerleri üzerinden anlamaya çalışır. Rank math eklentisinde bazen bu problemler olduğundan dolayı Googlebot rank math eklentilerinde sitenizde breadcrumb olmayınca anasayfayı anlayamayabiliyor. Eğer anasayfanızı anlayamadıysa hakkımızda sayfanız 1, 2 ve 3. maddeye bağlı olarak öne çıkmış olabilir.

Bunlarda güncellemeler yaparsanız sorununuz çözülecektir.

Bana kalırsa ben 4.cü maddeyi ilk başta uygulayıp sonrasında 1,2,3 maddelerini uygulardım.

Çok teşekkür ederim hocam sağ olun.

aknvrl

kişi bu mesajı beğendi.

Tekirdağ Web tasarım Hizmetleri! Profesyonel ve Kaliteli Hizmeti En Uygun Fiyata Alın!
wmaraci
wmaraci

akaynar akaynar Ölüm var Unutma Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Frelancerr
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 544
  • Beğeniler 79 / 78
  • Ticaret 5, (%100)

Selam özelden ilettim

Ruyagibievler.com yeraltievleri.com Satılıktır. 
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al